هر آنچه باید در مورد نحوه سفارش گویندگی بدانید

این روزها تقریبا همه کسب و کارها با جادوی صدا آشنا شده‌اند و به این سخن قدیمی ایمان آورده‌اند: “تنها صداست که می‌ماند”! به همین دلیل برای تبلیغات خود به سراغ تولید محتوای صوتی می‌روند و از کسانی که صدایی گرم و گیرا دارند، کمک می‌گیرند. این فقط یکی از صدها کاربرد گویندگی است و بسیار پیش می‌آید که افراد برای تولید پادکست، صدا گذاری روی ویدیو، ضبط پیام خوش آمدگویی و…، به سفارش گویندگی نیاز پیدا کنند.

نریتور یا گوینده به چه کسی گفته می شود؟

اگر شما هم به هردلیلی نیاز به سفارش گویندگی دارید، یا اینکه به این حوزه علاقه‌مند هستید، پیشنهاد می‌کنیم به هیچ عنوان این مطلب را از دست ندهید؛ چرا که قرار است تمام جزییات مرتبط با این موضوع را مورد بررسی قرار داده و همچنین، شما را با خدمات گویندگی و پادکست چکاوا آشنا کنیم.

نریتور یا گوینده به چه کسی گفته می شود؟

نریتور یا گوینده کسی است که صدای شیوا و رسایی داشته و با لحن خوش آهنگ خود، متون مختلف را به صوت تبدیل می‌کند. گوینده‌ها توانایی کنترل لحن خود را دارند و می‌توانند با فن بیانی قوی، مخاطب را تحت تاثیر قرار دهند. آن‌ها تمام حس و حال متن را به شنونده منتقل می‌کنند و باعث می‌شوند که تمام ذهن و حواس مخاطب، روی صدایی که می‌شنود متمرکز شود.

هرکسی که صدای خوبی دارد، می‌تواند با گذراندن دوره‌های گویندگی و کسب مهارت‌های لازم، وارد این حوزه شود. اگر تمامی راه های کسب در آمد از گویندگی را بشناسید، متوجه می‌شوید که این شغل تا چه حد پولساز و آینده دار است. پس درصورتی که استعداد این کار را در خود می‌بینید، حتما آن را پرورش دهید.

برای چه کار هایی می توانیم سفارش گویندگی بدهیم؟

برای چه کار هایی می توانیم سفارش گویندگی بدهیم؟

خدمات گویندگی و نریشن، در انواع مختلفی انجام می‌شود. به طور کلی هرجا که نیاز به یک صدای خوب با لحن گیرا و فن بیان قوی نیاز داشته باشید، می‌توانید برای سفارش گویندگی اقدام کنید. رایج‌ترین خدمات گویندگی که توسط شرکت‌های فعال در این حوزه ارائه می‌شود، عبارتند از:

تولید کتاب صوتی: این روزها کتاب‌های صوتی جایگزین کتاب‌های چاپی شده‌اند و بسیاری از مردم تمایل دارند کتاب‌های مورد علاقه خود را به صورت فایل صوتی گوش کنند. به همین دلیل درخواست برای تولید کتاب صوتی، روز به روز بیشتر می‌شود.

گویندگی رادیو و تلویزیون: گوینده‌های رادیو و تلویزیون باید اعتماد به نفس اجرای زنده را داشته باشند و بتوانند با تسلط کامل، به گویندگی در این رسانه‌ها بپردازند.

ساخت تیزرهای تبلیغاتی: برای اینکه تاثیر ویدیوهای تبلیغاتی بیشتر شود، یک گوینده حرفه‌ای روی آن‌ها صداگذاری انجام می‌دهد.

موشن گرافیک: این نوع محتوا هم مشابه ویدیوهای تبلیغاتی است اما به صورت دو بعدی ایجاد می‌شود. برای افزایش تاثیرگذاری این نوع محتوا، باید یک گوینده در مورد آن توضیحاتی ارائه دهد.

تولید انیمیشن: برای صداگذاری روی کاراکترهای یک انیمیشن، به سفارش گویندگی نیاز خواهد بود.

پیام خوش آمدگویی: بدون شک همه شما با صداهای از پیش ضبط شده‌ای که زمان تماس گرفتن با تلفن یک شرکت، ورود به آسانسور و… می‌شنوید آشنایی دارید. این صداها هم جزو خدمات گویندگی به شمار می‌روند.

تولید پادکست: پادکست‌ها در حال حاضر محبوب‌ترین محتوای صوتی هستند و یکی از اصلی‌ترین خدمات گویندگی، شامل تولید پادکست خواهد بود.

امکان سفارش گویندگی به چند زبان وجود دارد؟

بدون شک گویندگی فقط به زبان فارسی محدود نمی‌شود و امکان دارد شخصی نیاز به تولید محتوا به زبان‌های دیگر هم داشته باشد. برای مثال ناشر یک کتاب ممکن است بخواهد فایل صوتی کتاب خود را به چند زبان مختلف ترجمه و تولید کند. از همین رو کسانی که قصد سفارش گویندگی را داشته باشند، می‌توانند فایل صوتی مدنظرشان را به هر زبانی سفارش دهند.

زبان‌های انگلیسی، عربی، ترکی، روسی، فرانسوی و آلمانی جزو پرطرفدارترین زبان‌های دوم هستند که افراد مختلف در زمان سفارش محتوای صوتی، درخواست می‌دهند.

چه تجهیزاتی برای گویندگی مورد نیاز است؟

چه تجهیزاتی برای گویندگی مورد نیاز است؟

گویندگان و نریتورها باید صدای خود را در حین بازگو کردن یک متن، با استفاده از تجهیزات مخصوص، ضبط کنند. هرچقدر که این تجهیزات پیشرفته‌تر باشند، فایل صوتی باکیفیت‌تری هم تولید خواهد شد. در مرحله دوم، این صدای ضبط شده که به آن صدای خام می‌گویند با استفاده از ابزارها و تکنیک‌های مختلفی ادیت می‌شود و به آن صدای پس زمینه اضافه می‌کنند تا در نهایت، فایل صوتی مورد نظر به دست آید.

تمام این مراحل نیازمند تجهیزات مختلفی است که در اینجا به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

یک میکروفن برای دریافت صدای گوینده با کیفیت بالا

تجهیزات جانبی مربوط به میکروفن مثل پاپ فیلتر و استند

کارت صدا

هدفون

مانیتور استودیویی برای ادیت فایل‌های صوتی

کابل رابط که میکروفن و کارت صدا را به هم متصل می‌کند

نرم افزارهای مختلف ادیت صدا

تمام این تجهیزات، در رنج قیمت و کیفیت‌های مختلفی وجود دارند. گویندگان بسته به بودجه و شرایط خود، می‌توانند هرکدام از آن‌ها را خریداری کنند.

سفارش گویندگی از سایت چکاوا

گویندگی فقط یک استعداد خدادادی نیست و هرکسی که صرفاً صدای خوبی دارد، نمی‌تواند به عنوان گوینده مشغول به فعالیت شود. گویندگی یک هنر، مهارت و تخصص است و افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، باید با چم و خم کار آشنا باشند. برای اینکه شما یک محتوای صوتی بی عیب و نقص را تحویل بگیرید، لازم است که تولید آن را به یک گوینده حرفه‌ای بسپارید.

برای این منظور می‌توانید از خدمات سفارش گویندگی سایت چکاوا کمک بگیرید. در این مجموعه، گویندگان ماهری فعالیت می‌کنند که با صدای گرم و مخملی خود، به تمام متن‌های مورد نظر شما روح می‌بخشند. شما می‌توانید نمونه صدای این گویندگان را گوش کرده و هر صدایی که به اهدافتان نزدیک‌تر بود را برای تولید سفارشاتتان انتخاب کنید. ضمن اینکه تولید محتوای صوتی در این مجموعه، با زبان‌های مختلف صورت می‌گیرد و فقط مختص به زبان فارسی نیست.

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم در مورد سفارش گویندگی با شما صحبت کنیم و تمام اطلاعات لازم در خصوص این مهارت را به شما ارائه دادیم. همانطور که متوجه شدید، گویندگی و تولید نریشن، یک مهارت است و هرکسی از عهده آن برنمی‌آید. از همین رو شما باید برای سفارش گویندگی، به شرکت‌ها و سازمان‌های قابل اعتمادی مراجعه کنید که در این زمینه تخصص و تجربه کافی دارند.

برچسب ها

نظرات شما

ارسال دیدگاه